laminacja brwi

W Gabinecie Arnika, po wielotygodniowych testach różnych produktów i metod, wybrałyśmy renomowaną australijską markę Elleebana.

Co to jest Laminacja brwi?

Laminacja to zabieg stylizacji naturalnych brwi. W dużym uproszczeniu to zabieg pozwalający na czasową zmianę ułożenia włosków brwi. Jeśli nie posiadasz perfekcyjnych brwi, a włoski są niesforne lub rosną nieregularnie – to laminowanie brwi jest metodą pozwalającą na ujarzmienie włosków. Zabieg laminacji w gabinecie Arnika łączymy z koloryzacją henną i regulacją dzięki czemu uzyskujemy kompleksową metamorfozę łuków brwiowych.

Zabieg polega na chemicznej ingerencji i restrukturyzacji włosków, aby były bardziej podatne na układanie.

Efekty laminacji brwi

Efektem laminacji brwi, na włoskach które faktycznie tego potrzebują (ciężko je ułożyć, są sztywne, podkręcają się, odginają w różne strony) jest wygładzenie struktury mierzwiących włosków. Po zabiegu laminowania brwi stają się bardziej podatne układaniu i można zaczesywać włoski w dowolny sposób. Natomiast najpopularniejsze po laminowaniu jest nadanie im objętości poprzez zaczesanie lekko do góry.

WAŻNE! 

Efektem laminacji brwi nie jest ich sztywne ułożenie w określony sposób, a tylko poprawa struktury, aby codzienna stylizacja była łatwiejsza. Po zabiegu codziennie należy przeczesać lub ułożyć włoski w pożądany kształt i utrwalić specjalnym produktem do stylizacji.

Dla kogo laminacja brwi?

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu laminacji (opisane poniżej) to od strony technicznej można wykonać laminację. Jednak warto się zastanowić czy faktycznie każda osoba potrzebuje takiego zabiegu. W przypadku cienkich lub średniej grubości włosów, które możemy ułożyć zaczesując je szczoteczką i utrwalając ten efekt produktem do stylizacji brwi (wosk, mydełko, żel, pomada, pasta) to prawdopodobnie takiej osobie wystarczy sama koloryzacja i regulacja kształtu.

Zabieg jest dedykowany osobom posiadającym twarde, sztywne, falowane, mierzwiące się włoski.

 

Jakie są przeciwwskazania do laminacji brwi?

 • choroby okolicy oczu;

 • skóry wokół oczu i brwi;

 • stany zapalne, infekcje, obrzęki w okolicy oczu i brwi;

 • alergie;

 • operacje okolicy oczu wykonane w czasie krótszym niż 6 miesięcy;

 • ciąża/laktacja*;

 • rany, otarcia, skaleczenia i pęknięcia skóry w okolicach łuku brwiowego;

 • sucha lub tymczasowo przesuszona skóra (np. w wyniku przyjmowania leków jak Izotek);

 • ostry trądzik z otwartymi zmianami w okolicy brwi;

 • atopowe zapalenie skóry (AZS/egzema);

 • peeling twarzy wykonany w przeciągu 48h przed zabiegiem;

 • zabiegi złuszczające z wykorzystaniem kwasów w przeciągu 2 tygodni przed zabiegiem;

 • stosowanie retinolu, jego pochodnych oraz zabiegów z ich wykorzystaniem w przeciągu miesiąca przed zabiegiem;

 • choroby nowotworowe.

*Ciąża/laktacja nie są bezwzględnym przeciwwskazaniem, natomiast nie wykonuje się zabiegu po raz pierwszy. Jeżeli wykonywano zabiegi na produktach Ellebana przed ciążą to można kontynuować laminację brwi, ale należy mieć na uwadze, że ciąża i laktacja to okres zmian hormonalnych, które mogą wpływać na zaburzenie efektów zabiegu. Ryzyko wystąpienia alergii, mimo wcześniejszej tolerancji produktów, także trzeba wziąć pod uwagę, a w okresie ciąży/laktacji kobiety nie mogą przyjąć leków łagodzących objawy alergii.

Jaki jest czas wykonania laminacji brwi?

Czas przeprowadzenia zabiegu laminacji brwi z koloryzacją i odżywką witaminową w Gabinecie Arnika to 60 minut.

Jak przygotować się do laminacji brwi?

Zabieg wymaga wykluczenia przeciwwskazań.

W celu przyspieszenia procedury można przyjść do gabinetu bez makijażu okolicy brwi i oczu, ale nie jest to warunek bezwzględny. W razie potrzeby osoba przeprowadzająca zabieg wykona demakijaż na początku usługi.

Istotne informacje i zalecenia pozabiegowe

Przez pierwsze 24 godziny od zakończenia zabiegu Laminacji brwi, włoski nie powinny mieć kontaktu z wodą, substancjami oleistymi i pomieszczeniami o wysokiej wilgotności (długa kąpiel, gorący prysznic, sauna) oraz powinno się unikać spania na twarzy. Po upływie doby od zabiegu można brwi myć i malować oraz postępować z nimi tak jak przed zabiegiem. Nie zaleca się spania na twarzy ze względu na możliwość odkształcania włosków.

Po dobie od zabiegu Laminacji brwi należy codziennie aplikować odżywkę lub olejek w celu pielęgnacji włosków i skóry na łuku brwiowym. Regularne dbanie o okolicę brwi po laminacji sprawi, że włoski będą zdrowe, mocne i lśniące.

Jaka jest zalecana częstotliwość laminacji brwi?

Jeśli chcesz podtrzymania efektu laminacji brwi to zalecamy powtarzanie zabiegu co 6 tygodni. Należy jednak od początku zapamiętać jak ważną kwestią w przypadku tego zabiegu jest pielęgnacja domowa, ponieważ to właśnie od niej będzie zależał stan brwi.

Ile utrzymuje się laminacja brwi?

Utrzymywanie się efektów jest zależne od tego w jakim okresie cyklu jest większość włosków w momencie wykonywania zabiegu. Rezultaty laminacji utrzymują się przez cały naturalny cykl życia włosa, co może trwać do 90 dni. Włoski będące w połowie swojego naturalnego cyklu, mogą wymagać wcześniejszego powtórzenia zabiegu, dlatego dla uzyskania ciągłości zadowalającego rezultatu sugerujemy powtórzyć Laminację po upływie około 6 tygodni.

Laminacja brwi cena?

W Gabinecie Arnika laminacja brwi z koloryzacja i regulacją łuku brwiowego to koszt 165zł.

PAKIET: Lifting rzęs i laminacja brwi z pełną koloryzacją henną i odżywianiem - 275zł

zarezerwuj już teraz!

Laminacja brwi

165zł

Poinformuj znajomych o zabiegu poprzez:

Zapraszamy do rezerwacji laminacji brwi, liftingu rzęs poprzez Booksytelefonicznie lub osobiście w Gabinecie Arnika w Krakowie.

ZAPRASZAMY!

Don`t copy text!