lifting rzęs

W Gabinecie Arnika, po wielotygodniowych testach różnych produktów i metod, wybrałyśmy renomowaną australijską markę Elleebana.

Co to jest lifting rzęs?

Zabieg dedykowany osobom ceniącym naturalny wygląd i lubiącym podkreślanie urody w subtelny sposób. Podczas procedury opracowane zostają naturalne rzęsy. Zabieg służy do podkręcenia i uniesienia włosków, efekt jest podobny do tego, który można uzyskać przy użyciu zalotki, ale utrzymuje się aż 6-8 tygodni. Procedura polega na ułożeniu rzęs na specjalnej silikonowej formie “wałku” i zaaplikowaniu dedykowanych do tego kosmetyków, które chemicznie restrukturyzują włos, aby był on podkręcony i uniesiony. Rozmiar i kształt formy dobiera się indywidualnie do rzęs naturalnych, aby wydobyć ich najlepszy wygląd. W trakcie zabiegu wykonuje się także koloryzację włosków, co potęguje efekt liftingu i uwydatnia piękno rzęs.

Komu dedykowany jest zabieg liftingu rzęs?

Zabieg dedykowany jest osobom posiadającym rzęsy:

  • długie lub średnie;
  • proste lub lekko podkręcone;
  • trudne do ułożenia-mierzwiące się lub sztywne (efekt po zwykłej zalotce szybko znika lub nie ma go wcale).

Prototypem i pierwowzorem liftingu rzęs była trwała ondulacja. Zabieg wywodził się z fryzjerstwa, ale był niedopracowany pod względem produktów, procedur i edukacji osób wykonujących. Cieszył się słabymi opiniami, które bardzo często były uzasadnione. Trwała na rzęsy przeszła do historii i przez dłuższy okres w stylizacji rzęs wiodły prym przedłużenia syntetyczne lub pochodzenia naturalnego. Przedłużane rzęsy mają swoich zwolenników, ale jest także grupa, która takiego efektu nie chce lub nie może stosować takich metod. Rozwiązaniem idealnym, przede wszystkim dla tych osób, jest Lifting rzęs.

Efekty liftingu rzęs

Efektem liftingu rzęs jest podkręcenie naturalnych rzęs, a dzięki temu włoski sprawiają wrażenie dłuższych. Optycznie powiększa się oko, a spojrzenie staje się bardziej otwarte.

Jakie są przeciwwskazania do liftingu rzęs?

  • choroby oczu;

  • skóry wokół oczu;

  • stany zapalne, infekcje, obrzęki w okolicy oczu;

  • alergie;

  • operacje okolicy oczu wykonane w czasie krótszym niż 6 miesięcy;

  • ciąża/laktacja*;

  • choroby nowotworowe;

*Ciąża/laktacja nie są bezwzględnym przeciwwskazaniem, natomiast nie wykonuje się zabiegu po raz pierwszy. Jeżeli wykonywano zabiegi na produktach Elleebana przed ciążą to można kontynuować laminację brwi, ale należy mieć na uwadze, że ciąża i laktacja to okres zmian hormonalnych, które mogą wpływać na zaburzenie efektów zabiegu. Ryzyko wystąpienia alergii, mimo wcześniejszej tolerancji produktów, także trzeba wziąć pod uwagę, a w okresie ciąży/laktacji kobiety nie mogą przyjąć leków łagodzących objawy alergii.

Jaki jest czas wykonania liftingu rzęs?

Zabieg Lifting rzęs wraz z koloryzacją trwa maksymalnie 90 minut.

Jak przygotować się do liftingu rzęs?

Zabieg wymaga wykluczenia przeciwwskazań.

W celu przyspieszenia procedury można przyjść do gabinetu bez makijażu okolicy oczu, ale nie jest to warunek bezwzględny. W razie potrzeby osoba przeprowadzająca zabieg wykona demakijaż na początku usługi.

Nie należy mieć soczewek kontaktowych w trakcie zabiegu Liftingu rzęs.

Istotne informacje i zalecenia pozabiegowe

Przez pierwsze 24 godziny od zakończenia zabiegu Lifting rzęs, włoski nie powinny mieć kontaktu z wodą, substancjami oleistymi i pomieszczeniami o wysokiej wilgotności (długa kąpiel, gorący prysznic, sauna) oraz powinno się unikać spania na twarzy. Po upływie doby od zabiegu można rzęsy myć i malować oraz postępować z nimi tak jak przed zabiegiem. Nie zaleca się spania na twarzy ze względu na możliwość odkształcania włosków.

Jaka jest zalecana częstotliwość liftingu rzęs?

Zabieg wykonuje się nie częściej niż co 5 tygodni. Niewątpliwą zaletą Laminacji rzęs jest brak konieczności powtórzenia zabiegu, jeżeli klientka nie będzie miała czasu na wizytę nic się nie stanie. Można wykonać zabieg po 5 tygodniach lub w każdym innym czasie po upływie tego okresu. Nie trzeba przychodzić na uzupełnianie lub ściąganie tak jak to jest w przypadku rzęs przedłużanych. Rzęsy po liftingu nie sprawiają kłopotu nawet jeżeli nie ponawia się zabiegu. Najczęściej klientki decydują się na kolejny zabieg po 6-8 tygodniach.

Ile się utrzymuje lifting rzęs?

Utrzymywanie się efektów jest zależne od tego w jakim okresie cyklu jest większość rzęs klientki w momencie wykonywania zabiegu. Rezultaty liftingu utrzymują się przez cały naturalny cykl życia rzęsy, co może trwać do 90 dni. Rzęsy będące w połowie swojego naturalnego cyklu, mogą wymagać wcześniejszego powtórzenia zabiegu, dlatego dla uzyskania ciągłości zadowalającego rezultatu sugerujemy powtórzyć Lifting po upływie około 6 tygodni.

Czy lifting rzęs niszczy naturalne rzęsy?

Lifting rzęs to chemiczny zabieg ingerujący w strukturę włosa. Dla lepszego zrozumienia tematu można to porównać do procedur fryzjerskich. I tak jak we fryzjerstwie jest cała gama skrajnych produktów od najlepszych po te słabej jakości, tak samo do liftingu rzęs są niskiej jakości preparaty, a dodatkowo w nieodpowiednio wyszkolonych rękach faktycznie mogą przyczynić się do powstania uszkodzeń włosków w rzęsach.

Lifting rzęs cena?

Cena Liftingu rzęs wraz z koloryzacją i odżywką witaminową w Gabinecie Arnika to 195zł.

 

PAKIET: Lifting rzęs i laminacja brwi z pełną koloryzacją henną i odżywianiem - 275zł

zarezerwuj już teraz!

Lifting rzęs

195zł

Poinformuj znajomych o zabiegu poprzez:

Zapraszamy do rezerwacji laminacji brwi, liftingu rzęs poprzez Booksytelefonicznie lub osobiście w Gabinecie Arnika w Krakowie.

ZAPRASZAMY!

Don`t copy text!